Satışa Sunulan Ürünler

sorusat.com, site üzerinde yazar sıfatıyla kullanıcı oluşturan kişiler tarafından hazırlanan soruların, soru ihtiyacı olan kişi veya kurumlara satılmak üzere sanal pazarda satışa sunulmasına imkan sağlayan bir platformdur. sorusat.com, site üzerinde satışa sunulan hiçbir ürünün satıcısı konumunda değildir, sorusat.com "Aracı Hizmet Sağlayıcı" konumundadır.

sorusat.com üzerinde satışa sunulan ürünler, yazarlar tarafından hazırlanan sorulardır. Sorular maddi bir ürün değildir. Dijital ortamda hazırlanıp satışa sunulduğu için gayrimaddi ürün kapsamına girmektedir. Genel itibariyle bir soru, yazarın bilgi ve birikimini gayrimaddi bir ürün haline getirerek oluşturduğu elektronik kayıttır.

Ürünlerin Teslimatı

Yazarlar soruların önemli yerlerini gizleyerek* bir soru önizlemesi oluştururlar. Sorular pazarda önizleme olarak satışa sunulur. Satın alınan soruların orijinal hali tüketiciye elektronik ortamda (sorusat.com hesabında) anında teslim edilir. Herhangi bir fiziki teslimat yapılmaz.
*Yazar sorunun tamamını da gizlemiş olabilir.

İptal, İade ve Değişim (Cayma Hakkı)

Ön Bilgilendirme Formu’ nun konusu dahilinde; Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik’ in Cayma Hakkının İstisnaları başlığı altında 15/1.g maddesi gereği "Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşme" olarak cayma hakkından istisna tutulmuş olup, alıcıların bu kapsamda cayma hakkı bulunmamaktadır.